Severní Kypr

Severní Kypr
2014-04-21 19:40:12

severní Kypr

Kypr - informace » Letoviska

Letoviska - severní Kypr » Bafra » Famagusta » Kyrenia

Fakultativní výletyGolfPamátkyPlážePočasí * Příroda

 

Hledáte spíše dovolenou se spoustou zážitků? Tak právě pro Vás je severní Kypr tou pravou lokalitou.

Severní Kypr je třetí největší ostrov, který leží ve Středozemním moři. Jeho poloha je přibližně 64 km od jižní části Turecka.

Tato oblast svým turistickým ruchem není tolik využitá jako ostatní části Kypru, ovšem nabízí mnoho různých památek. Příroda zůstává na některých místech stále nedotčená civilizací, tudíž je k vidění i velká část zachovalých druhů živočichů, rostlin i skalních útvarů.

Velký rozdíl je mezi tím, na které straně ostrova se ocitnete - města a městečka jsou totiž v určitých lokalitách na severním Kypru zahlceny restauracemi, obchody se suvenýry, tavernami, a jsou zde k dispozici i půjčovny aut, které slouží hlavně k výletům po okolí.

Místní písčité pláže jsou velmi příjemné pro odpočinek, nejznámější z nich je Golden Beach, která přitahuje svou rozlohou i čistotou. A ve svém okolí nabídne k vidění i klášter Apostolos Andreas, kde můžete shlédnout pozůstatky dřívější kultury.

Mezi další známější pláže patří Bafra Beach, která je vyhlášená pro svou čistotu moře, kvalitní písčité pobřeží, a široké spektrum pro sportovní využití. Tudíž pokud budete hledat letovisko na severním Kypru se spoustou příležitostí k opalování, či sportovnímu vyžití, letovisko Bafra Vám zajistí, co potřebujete.

Možností pro výlety je tu několik, od potápění, tandemového paraglidingu, golfu, návštěvy Nikósie a muzeí, plavby na lodi, a dalších atrakcí s tímto spojených, až po ochutnávání místní kuchyně.

Pokud Vás zajímá kyperská kultura, tak tu lze spatřit na hradu Kyrenia, hradu St. Hilarion, nebo v klášteru St. Mamas Monastery.

Velmi navštěvovaná je také oblast Karpaz, kde žijí divocí osly a v moři se vyskytují želvy, je zde i národní park Karpaz Peninsula, kde je téměř nedotčená původní krajina a k vidění tu je velká škála motýlů a ptactva.

Celý rok se na severním Kypru navíc pořádají festivaly i slavnosti – divadelní, fotografické, filmové, hudební, gastronomické, atd.

Zajímá Vás jak to je s pasy a vízy? Můžeme Vás ubezpečit, že si s sebou stačí vzít platný cestovní pas. Pokud by se cokoliv měnilo, budete informováni.

Místní měna je turecká lira. Jsou zde přijímány i různé typy platebních karet. Eura zde můžete vyměnit také.

Počasí na severním Kypru je zajímavé tím, že léto je horké a suché, a zima je naopak velmi mírná.

Největší teploty jsou tu zastoupeny v srpnu.

 
 
 

Nabídka zájezdů na severní Kypr

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy