Kypr - Limassol

Kypr - Limassol
2013-12-27 16:38:40

Limassol

Kypr - informace » Letoviska

Fakultativní výlety * Golf * Památky * Pláže * Počasí * Potápění * Příroda * Zábava

Letovisko Limassol je počtem obyvatel 2. největším městem na Kypru, pokud budeme počítat ale velikost podle rozlohy, je bezkonkurenčně největší. Nachází se na jižním pobřeží ostrova a jeho přístav bezpochyby patří mezi největší a nejdůležitější obchodní přístavy ve Středozemním moři. Po tom co Kypr přišel o oblast Famagusta a Kyrenia, převzal zčásti jejich úlohu. Přístav byl celkově rozšířen a u pobřeží vyrostla celá řada hotelových komplexů, penzionů, vilek a apartmánů. Cestovní ruch se nyní soustřeďuje především ve východní části města.

Město je vyhlášené svou bezstarostnou atmosférou s širokou paletou rušných i klidných ulic s dostatkem obchodů, restaurací, klubů a barů.

Limassol je bezesporu skvělým spojením průmyslového města s řadou historických památek s vyhledávaným prázdninovým letoviskem se skvělými písčitými plážemi.

Limassolu se v průběhu roku odehrává mnoho slavností a festivalů, z těch známých můžeme jmenovat například vinobraní, které se koná každé září, masopustní karneval nebo třeba festival dramatu, který se koná v divadle v Kourionu.

Nejzajímavější památkou v Limassolu je bezesporu byzantský hrad, který byl postaven kolem roku 1 000 našeho letopočtu. V současné době se v interiéru hradu nachází muzeum středověku s perfektně zpracovanou expozicí. Co sem láká každoročně zástupy turistů je však fakt, že se zde konala svatba krále Richarda Lví Srdce, který si zde v roce 1191 vzal svou vyvolenou.

Pokud vás zajíma starší historie Kypru, určitě si nenechte ujít Archeologické muzeum, kde nalezneme exponáty z období neolitu až po římskou nadvládu. Nalezneme zde keramiku, starožitnosti a hrnčířství z doby římské a mnoho návštěvníků upoutají také sochy, keramika, lampy a všelijaké nápisy z doby helénské.

Pokud si na chvíli chcete odpočinout od historie, navštívte místní veřejnou limassolskou zahradu, která je oblíbeným cílem jak místních tak i turistů. Vstup je zdarma a můžete si zde odpočinout ve stínu borovic a dalších stromů. Uvnitř této zahrady je také malá zoologická zahrada, která určitě zaujme děti i dospělé. Není sice nijak velká, ale určitě je to krásné zpestření rekreace. Naleznete zde například jeleny, pštrosy, muflony, lvi, tygry, opice a další.

Zajímá místa se však nacházejí i nedaleko města, jedním z nich je například hrad Kolossi, který byl vystaven namísto bývalé křížácké tvrze nedaleko města Limassol. Některé z ruin tvrze můžeme vidět na východ od dnešního hradu.

Hrad je cca 21 metrů vysoká věž a má 3 patra. 1. patro bylo používáno nejspíš jako skladiště, ve východní části je kamenné schodiště vedoucí do 2. patra, kde se nachází kuchyň a dále do 3. patra. Nádvoří je uzavřeno zdmi a ruinami pravděpodobného skladiště.

Samozřejmě nesmíme opomenout to nejdůležitější, archeologické naleziště Kourion, což je naleziště nedaleko města Limassol, kde se nacházejí převážně starověké římské a byzantské ruiny. Samotné město bylo objeveno ve 13. století před naším letopočtem.

Kourion byl obýván po celé římské a byzantské období. Pokračoval se zřizováním budov, monumentů a dalších památek, které jsou ke spatření ještě dnes.

Asi nejvíce nezapomenutelné místo, které je možno navštívit dnes je antické divadlo. Nicméně divadlo není rozhodně jediné co je zde k vidění. Toto místo obsahuje pozůstatky římského trhu ze 3. století, které zahrnují veřejné lázně a Nymphaeum.

Mezi další starověké budovy patří část „Achillova domu“ (ze 4. století) s mozaikovými podlahami – dnes se říká, že tato část byla přijímací místnost. Dále je to „Dům gladiátorů“ (ze 3. století) – pojmenovaný je právě takto, protože některé jeho mozaiky zobrazují gladiátorské bitvy.

Komplex Eustolios je další fascinující místo, které bývalo soukromou rezidencí včetně lázní. Kourion má také důkazy o raném křesťanství, jak v komplexu Eustolios, a nachází se zde i pozůstatky raně křesťanské baziliky.

 
 
 

Nabídka zájezdů do letoviska Limassol

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy