Kypr - Protaras

Kypr - Protaras
2013-12-27 16:44:21

Protaras

Kypr - informace » Letoviska

Fakultativní výlety * Památky * Pláže * Počasí * Potápění * Příroda * Zábava

Protaras se nachází na východní straně Kypru a zabírá asi 5 kilometrový úsek pobřeží nedaleko města Famagusta.

O vybudování hotelových komplexů v Protarasu rozhodla kyperská vláda, protože chtěli zřídit klidnější středisko než je nedaleká živá Ayia Napa. První hotelové komplexy byly budovány v blízkosti hlavní městské pláže Fig Tree Bay.

Než se z tohoto letoviska stala prázdninová oblast, jednalo se vlastně o téměř neobydlenou oblast ostrova s panenskou přírodou, které dominovaly především větrné mlýny. Z toho důvodu je Protaras často nazýván „Země větrných mlýnů“.

Na základě archeologických vykopávek, které zde probíhají bylo zjištěno, že již v letech 58 – 395 před naším letopočtem zde stávalo město Lefkola. Ta byla v antické době jedním z nejdůležitějších přístavů na celém ostrově.

Pláže jsou v tomto klidném letovisku, které vyhledávají především rodiny s dětmi, vyhlášené. Každoročně jsou oceňovány Modrou vlajkou, kterou uděluje Evropská unie za čistotu a bezpečnost pláží.

Hlavní pláží v Protarasu je Fig Tree Bay, která je nejrušnější v tomto letovisku a má dobře vybavené sportovní středisko vodních sportů. Své jméno získala díky samostatně stojícímu fíkovníku na okraji pláže.

Pokud chcete navštívit klidnější pláž, vhodnou volbou je určitě Green Bay, kde naleznete pouze půjčovnu lehátek a slunečníků.

Noční život v Protarasu zajišťují kromě hotelových barů podniky na hlavní třídě. Na té nalezneme hospody, bary, sportovní podniky i diskotéky. Pokud vám ani toto nestačí, můžete autobusem zajet do blízké Ayia Napa, kde je noční život o poznání živější.

Také zde najdete množství restaurací a taveren, ale žádná není v klasickém řecko-kyperském stylu. Pokud chcete navštívit typickou kyperskou restauraci, naleznete jich nespočet v nedaleké vesničce Paralimni.

Kromě celodenního „válení“ se na pláži můžete vyrazit také na nějaký výlet. Pokud se budete procházet podél pobřeží, celé je lemované malými i většími jeskyněmi, které určitě stojí za povšimnutí. V okolí Protarasu také existuje velké množství turistických naučných stezek.

Velké množství místních i turistů často vyráží na nedaleký mys Greco, který je chráněnou přírodní památkou.

Jsou zde velmi populární lodní výlety, v hlavní letní sezóně míří lodě často do města Varosha, které se nachází na turecké straně Kypru. Je více než 30 let zcela opuštěné a je to na jeho vzhledu velmi znát. Proto je nazýváno jako „město duchů“ a je zajímavým tipem na výlet na Kypru. Budovy v tomto městě se už začali rozpadat, ale ve výkladních skříních obchodů stále uvidíte vystavené zboží, jako třeba automobily v autosalonech.

Kyperská a turecká vláda se v současné době domlouvá o celkové rekonstrukci města a jeho znovuotevření.

 
 
 

Nabídka zájezdů do letoviska Protaras

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy