Kypr - potápění

Kypr - potápění
2014-01-01 11:52:46

Potápění

Kypr - informace » Letoviska

Potápění - Kypr » Ayia Napa » Coral Bay » Larnaca » Limassol » Paphos » Protaras

Potápění - severní Kypr » Kyrenia

Potápění na Kypru je známé především díky jedné věci a tou je vrak lodi Zenobia. Jedná se o vrak trajektu nedaleko od LarnakyKypr je dobrým místem, kde se můžete naučit potápět. Je zde velké množství potapěčských center, kde Vás to jistě naučí. Určitě začnete od jednoduchých ponorů a nakonec se dostanete až k daleko dobrodružnějším ponorům, jako je právě ten k vraku lodi Zenobia nebo do různých jeskyní a tunelů. Většina oblíbených potapěčských lokalit je jen pár minut jízdy lodí a také existuje řada pobřežních ponorů. Potápění je nejvíce populární na jihu ostrova kolem Ayia Napa a Paphosu. Místní potapěčské lokality patří mezi TOP 10 Středozemního moře.

Pokud již máte s potápěním zkušenosti, ale chcete něco méně okoukaného než je Zenobia, více nedotčených oblastí je na severozápadním cípu ostrova, kolem poloostrovu Akamas. Často se zde nacházejí různé artefakty, jako například římská keramika na mořském dně.

Pokud raději prozkoumáte různé vraky, tak Zenobia samozřejmě není tím jediným, můžete navštívit také vrak lodi White Star, Lighthouse, Achilleas a další.

Milovníci podvodní fauny si zde také přijdou na své, je zde totiž velký výskyt murén, barakud, mořských želv a dalších. Jednou ze zajímavostí je, že se můžete také těšit na živočichy z rudomořské fauny, díky nedalekému Suezskému kanálu. Jedná se především o rejnoky a ploskozubce.

Podmínky pro potápění jsou zde celoročně díky stálému počasí a teplé vodě, i v lednu zde teplota vody dosahuje kolem 16°C.

 

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy