Kypr - Ayia Napa

Kypr - Ayia Napa
2013-12-27 16:24:30

Ayia Napa

Kypr - informace » Letoviska

Fakultativní výlety * Památky * Pláže * Počasí * Potápění * Příroda * Zábava

Letovisko je ta pověstná třešnička na dortu kyperské turistiky. Nachází se na východním konci jižního pobřeží Kypru.

Ayia Napa láká velké množství turistů, jelikož nabízí celou řadu pláží, kde se provozují vodní sporty jako vodní lyžování, windsurfing, kanoistika, potápění a další. Všem plážím byla udělena modrá vlajka EU za jejich úroveň čistoty, bezpečnosti a vybení. Další populární zábava jsou večírky pořádané přímo na pláži.

Je zde obrovký výběr ubytování od levných pokojů až po luxusní hotely přímo na pláži. Kypr Vám nabídne skvělé ubytování a kvalitní jídlo. Základem rozmanité kyperské gastronomie jsou místní přírodní produkty doplněné o stopy anglické středomořské kuchyně a též prvky blízkovýchodní kuchyně. Touto kombinací vznikla velmi pestrá kuchyně. Kyperská kuchyně je i místem zaslíbeným i pro vyznavače kvalitního vína. Zajímavostí je, že i ve městech se dodnes udržuje původní venkovský způsob stravování. Pro vaření využívají Kypřané nejvíce to co vyroste bezprostředně v jejich nejblžčím okolý. Ať už jsou to šneci, kapary či různé bylinky.

Náměstí je plné restaurací, barů, nočních klubů a obchodů. Noční život je zde velmi pestrý. Je zde více než 10 klubů, několik desítek barů a dalších několik desítek restaurací.

Ayia Napa je také skvělým místem pro potápění, jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Také se zde nachází zábavní park Parko Paliatso, „strašidelný dům“, 3 okruhy pro motokáry, aquapark WaterWorld, marakéšské lázně a paintballové hřiště. Pro ty, kteří mají radši kulturu se zde nachází klášter Ayia Napa, mětské muzeum.

Ayia Napa má několik velmi kvalitních písečných pláží. Nejproslulejší je pláž Nissi, která je vzdálená cca 3 km od centra. Pláž je vyhláčená svým bílým pískem a nádherným skalnatým okolím. Samozřejmostí zdejších pláží je nabídka veškerých služeb od vodních sportů, plavby na lodích a jachtách, potápění a paragliding.

 
 
 

Nabídka zájezdů do letoviska Ayia Napa

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy