Kypr - letoviska

Kypr - letoviska
2013-12-27 16:52:46

Letoviska

Kypr - informace

Letoviska - Kypr » Ayia Napa » Coral Bay » Larnaca » Limassol » Paphos » Protaras

Letoviska - severní Kypr » Bafra » Famagusta » Kyrenia

Dovolená na Kypru může nabídnout daleko víc než jen dny lenošení na jedné z písečných pláží. Destinaci, kde strávíte své volné dny si můžete vybrat přesně podle vašeho přání, najdete zde od všeho něco.

Západní pobřeží je místem, kam vyrazit, pokud hledáte tradiční kouzlo Kypru, kulturu či architektonické dědictví, zatímco na východním pobřeží se nacházejí pravděpodobně nejlepší pláže celého ostrova.

Ayia Napa je nejznámnějším a dá se říci nejoblíběnšjím letoviskem na ostrově. Je vhodné pro mladší páry, díky svému nočnímu životu, ale i pro rodiny s malými dětmi, protože se zde nachází jedny z nejkrásnějších a nejbezpečnějších pláží.

Bafra je nejnovějším přírustkem na na mapě letovisek na severním Kypru. Na první pohled by se dalo říci, že zde nic není, ale to je právě ta největší výhoda - nádherná, divoká a civilizací nedotčená příroda.

Coral Bay – tišší alternativa Paphosu, která se může chlubit vyhlášenými písečnými plážemi. Nejznámnější pláží je Coral Bay - 600 m dlouhý půlměsíc z bílého písku, uzavřený párem vápencových předhoří. K dispozici je zde samozřejmě mnoho luxusních hotelů, které uspokojí všechny vaše potřeby.

Famagusta se nachází na východním pobřeží v turecké části ostrova Kypr. Nalezneme zde nejhlubší přírodní přístav ostrova a mnoho historických památek.

Kyrenia je rychle se rozrůstající pobřežním letoviskem na severním pobřeží ostrova Kypr. Jelikož je v turecké části Kypru, není ještě úplně zasažen turistickým ruchem jako střediska na jihu a proto je vhodným místem pro opravdu relaxační dovolenou.

Larnaca, též nazývána „Brána ostrova“ je turistické letovisko na jihovýchodním pobřeží. Místní slavná „Palmová riviéra“ láká četným počtem barů, restaurací, kaváren a hospod. Místní nejoblíbenější atrakcí je Solné jezero, které je přes zimu útočištěm plameňáků a v létě je vyschlé, jen pokryté vrstvou soli.

Limassol je jedním z letovisek, které je proslulé dlouhou kulturní tradicí. Je vhodné jak pro milovníky kultury, tak pro mladé - je zde totiž také množství barů a hospůdek. Také je místem, kde se koná nespočet festivalů a slavností.

Nikósie – hlavní město. Zde se nachází většina historických památek a sídlí zde vláda, univerzita a sídla velkých společností.

Paphos – jedno z nejoblíbenějších kyperských středisek je spojení dávné historie s kosmopolitním moderním turistickým letoviskem. Oblast pobřeží je známá jako Kato Paphos s malým přístavem a spoustou kaváren a barů pod širým nebem. Vybere si zde každý – pláže pro milovníky opalování a archeologické naleziště pro historické nadšence.

Protaras – městečko, které množstvím heren přimíná Las Vegas a život zde vlastně začíná až po západu slunce.

 
 
 

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy