Kypr - pláže

Kypr - pláže
2013-12-30 20:43:53

Pláže

Kypr - informace » Letoviska

Pláže - Kypr » Ayia Napa * Coral Bay * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras

Pláže - severní Kypr » Bafra * Famagusta * Kyrenia

Pobřeží na Kypru je dlouhé přes 620 kilometrů, proto se může pyšnit mnoha krásnými širokými plážemi s jemným pískem a průzračně čistou vodou.

Jedněmi z nejlepších pláží na Kypru se rozhodně může pochlubit Ayia Napa, kde se pláže volně svažují do průzračné vody. Všechny pláže se zde totiž mohou chlubit oceněním „Modrá vlajka“, kterou získaly díky čistotě a bezpečnosti. Na každé z nich musí být přítomni plavčíci a musí mít vybavení jako jsou toalety, převlékací kabinky a stanice první pomoci. Všechny zdejší pláže jsou spojeny pobřežní cestou , která vede od Ayia Thekla na západním okraji města až k mysu El Greco. Nejznámější pláže jsou právě Ayia Thekla, Macronissos Beach, Landa BeachNissi Beach a Pernera Beach.

Ale krásné pláže mají bezpochyby i větší města. Například ve druhém největším městě Kypru, Limassol, se může chlubit krásnými širokými plážemí. Za zmínku určitě stojí minimálně dvě tyto pláže a to Lady Mile Beach a Gouvernor´s Beach.

Rozhodně nejznámnější a mytologicky nejvýznamnější pláží je Aphrodite Beach, kde podle pověsti z vln vystoupila bohyně Afrodita.

V blízkosti každé pláže určitě najdete také mnoho restaurací a ubytovacích zařízení. Kdo si pobyt na pláži chce užít trošku akčnějí, může využít nabídky mnoha vodních sportů. Nejlépe vybavenými středisky pro vodní sporty jsou ty v okolí Limassolu a Larnaky.

Jako největší zajímavost můžeme zmínit fakt, že každým rokem je „Modrou vlajkou“ oceňováno přes 50 pláží ve 13 pobřežních komunitách Kypru.

 

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy