Kypr - měna a ceny

Kypr - měna a ceny
2013-12-27 00:05:30

Měna a ceny

Kyperskou měnou je od roku 2008 oficiálně euro, které je členěno na 100 eurocentů. Mince jsou v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50 eurocentů a 1, 2 eura. Bankovky jsou v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200 a 500 euro.

V Severokyperské turecké republice je oficiální měnou turecká lira, která se dělí na 100 kurušů.

Na Kypru je mnoho tržnic, které se nacházejí v téměř každém městě. Ve městech, kde se soustřeďuje nejvíce turistů se trhy konají i v sobotu a neděli. Mezi nejlepší a nejhezčí trhy patří ty v Limassolu a Paphosu. Určitě zde nezapomeňte ochutnat a pořídit si kvalitní kyperská vína, která jsou díky místnímu slunci velmi chutné.

Ceny jsou na Kypru podstatně vyšší než v České republice a ještě k tomu si je místní velmi rádi zaokrouhlují směrem nahoru. Můžete však vyzkoušet štěstí a pokusit se cenu usmlouvat na cenu výhodnější.

Formy platby

Hotely, velké obchody a některé restaurace zde přijímají platební karty, cestovní šeky, eurošeky a bankovky všech hlavních zahraničních měn.

Spropitné

Spropitné zde není povinné, protože v hotelích a restauracích je vybírána 10% servisní přirážka.

Směnný kurz

Všechny banky na Kypru poskytují každý den směnárenské služby a denně vyhlašují směnné kurzy eura vůči všem ostatním hlavním zahraničním měnám.

 

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy