Kypr - Larnaca

Kypr - Larnaca
2013-12-27 16:35:18

Larnaca

Kypr - informace » Letoviska

Fakultativní výlety * Památky * Pláže * Počasí * Potápění * Příroda * Zábava

Letovisko Larnaca je nejznámnějším letoviskem na celém kyperském pobřeží a nachází se na jihu ostrova. Nachází se zde přístav a asi 4 kilometry odsud je Mezinárodní letiště Larnaca. Nedaleko letiště nalezneme solné jezero, které je přes zimní měsíce domovem pro mnoho hejn plameňáků a dalších ptáků. V letních měsících je toto jezero vyschlé.

Jelikož dvě třetiny obyvatel města pracuje v oblasti cestovního ruchu, je o turisty velmi dobře postaráno. Jak v oblasti ubytování, stravování tak v nočních klubech a barech. Mezi nejoblíbenější podniky patří ty, co se nacházejí na známé pobřežní promenádě zvané Finikoudes, což v překladu znamená „řada palem“. Tato promenáda je oblíbeným místem pro různá setkání v kavárnách či tavernách tak i pro večerní procházky po pobřeží.

Většina ubytovacích zařízení je situována ve středu města nedaleko promenády Finikoudes, kde se nachází i hlavní pláž. Je písečná s občasnou příměsí malinkých kamínků a zejména v hlavní sezoně bývá dost přeplněná. Pokud se nechcete „prát“ o místo, zvolte část města, která je nazývána Dekelia a pláže jsou zde mnohem klidnější a podle mnoha lidí i krásnější. Na každé pláži v Larnace naleznete dostatek barů a restaurací, stejně tak i půjčovny sportovního vybavení.

Na místě kde se nyní nachází Larnaca dříve stálo fénické město Kition, jež svou podobu získalo v 9. století před naším letopočtem, kdy ho po ničivém zemětřesení tehdejší obyvatelé celé přestavěli. Jinak svou první podobu mělo již ve 13. stolení před naším letopočtem.

Pozůstatky tohoto města si můžeme prohlédnout nedaleko Larnaky. Za pozornost stojí především „kyklopské hradby“ a soubor několika chrámů. Mnoho o tomto městě se také dozvíte v místním Archeologickém muzeu, kde nalezneme exponáty z neolitu, období archaického, klasického, helénistického a římského.

Další velmi populární památkou je kaple Ayia Phaneromeni, která se nachází pod zemí. Je tvořena jeskyní se dvěma komorama a kdysi sloužila asi jako hrobka fénického hodnostáře. Podle pověsti má tato kaple magické schopnosti – stačí prý jen třikrát celá obejít a pak nechat u jižního okna na mříži kus svého oblečení nebo několik vlasů a vaše zdravotní problémy by měly vymizet.

Za pozornost během pobytu určitě také stojí Kostel svatého Lazara, který navštíví především každý člověk křesťanské víry. Tento pravoslavný kostel byl postaven koncem 9. století za účelem uložení ostatků svatého Lazara. Interiér kostela je vyzdoben mnoha krásnými ikonami ve zlatých rámech a je nejdůležitějším poutním místem pro křesťany.

Další památkou, která stojí za povšimnutí je určitě hrad Larnaca, který byl vystavěn za účelem obrany města. V současné době je hrad zachován jako komplex budov postavených v různých obdobích. Dvoupodlažní budova byla postavena v období osmánském, zatímco východní a jižní křídla byla postavena v období dřívějším.

Určitě si zde všimnete velkolepých oblouků, které náležejí starému akvaduktu, který pochází zřejmě z římské éry. Až do roku 1936 směřoval vodu z řeky do Larnaky.

Milovníky přírody a zároveň kultury zaručeně zaujme Městské muzeum přírodní historie. Přízemní budova se nachází v městských zahradách. Muzeum má velkou sbírku mezinárodních a místních mušlí, korálů, hub a skalních útvarů. Také zde můžete vidět sbírku hmyzu, endemických rostlin, plazů, ptáků, zvířat, mořských živočichů a zkamenělin.

A když už jsme u městských budov, za povšimnutí stojí i Městská galerie umění, která pořádá výstavy umělců, kteří byli v oblasti umění vykázáni na Kypru i v zahraničí.

Jak vidíte je zde mnoho historických památek, ale i překrásné pláže, proto neváhejte a vydejte se poznávat krásy této oblasti.

 
 
 

Nabídka zájezdů do letoviska Larnaca

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy