Kypr - příroda

Kypr - příroda
2014-01-01 15:15:40

Příroda

Kypr - informace

Příroda - Kypr » Ayia Napa » Coral Bay » Larnaca » Limassol » Paphos » Protaras

Příroda - severní Kypr » Bafra » Famagusta » Kyrenia

Na Kypru nalezneme mnoho krásných pláží, 20 přehrad a jezer, přes 40 turistických stezek, několik vodopádů, starých mostů, mořských jeskyní, parků a desítky stromů, které byly vyhlášeny za přírodní památky.

Mnohá jezera jsou velmi významné pro ptáky, kteří zde hnízdí a většina přehrad je otevřena pro rybolov – je nutné povolení a splnění podmínek. Nejzajímavější přehrady jsou – přehrada Lefkara, přehrada Xyliatos a přehrada Evretou. Velmi významné mokřady jsou ty, které byly nalezeny v Akrotiri – solné jezero, rákosiny Fassouri, bažina Zakaki a další.

Milovníci pěší turistiky má na výběr z mnoha turistických stezek. V pohoří Troodos a v Paphos Forest můžete objevit mnoho cest svěží zelení, což je pro Kypr velmi atypické – Platy Valley, Caledonia Waterfalls, Cedar Valley. Poloostrov Akamas nabízí původní prostředí ideální pro procházky. Park Cape Greco mezi Ayia NapaProtarasem je poměrně malý, ale také velmi příjemným místem pro procházky a výlety. Mnoho stezek je oficiálních, ale také je zde několik stezek neoficiálních. Většina těchto stezek je poměrně jednoduchých a mají často maximálně 10 kilometrů.

Benátské mosty – tyto mosty jsou pozoruhodné díky své architektonícké struktuře.

Vodopády Platres – na ostrově jsou pouze pár vodopádů, ale v oblasti Platres jich pár najdeme.

Starověké stromy – většina z nich byla nalezena v pohoří Troodos. Jsou stovky až tisíce let staré a obrovské. Několik desítek stromů bylo prohlášeno „přírodní památkou“.

Mořské jeskyně – před vstupem se ujistěte, jestli zde není zákaz vstupu, aby jste nerušili některá zvířata, která tam mohla nalézt svá útočiště.

Parky – za návštěvu určitě stojí Cape Greco a poloostrov Akamas.

 

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy