Kypr - Coral Bay

Kypr - Coral Bay
2013-12-27 16:30:00

Coral bay

Kypr - informace » Letoviska

Fakultativní výlety * Památky * Pláže * Počasí * Potápění * Příroda * Zábava

Oblíbené turistické letovisko cca 10 km severně od města Paphos, z tohoto důvodu má výbornou polohu pro návštěvy a exkurze právě do tohoto historického města.

Letovisko je bráno jako jedno z nejhezčích na ostrově a je vhodným místem pro rodiny s dětmi, jelikož se nachází v klidném prostředí. Je hned u pobřeží s krásnými písečnými plážemi, kde můžeme nalézt malý romantický přístav.

Nejznámnější pláží je Coral Bay – 600 m dlouhý půlměsíc z bílého písku, uzavřený párem vápencových předhoří. Pláže jsou zde oceněny tzv. Modrou vlajkou.

Jelikož je Coral Bay poměrně novým letoviskem, všechny hotely a apartmány jsou krásné a moderní. Také je v okolí dostatek obchodů, barů a restaurací, které nabízejí místní kyperské speciality. Nezapomeňte si domů odvézt také nějaký ze suvenýrů, které zde můžete pořídit. Coral Bay je totiž „domovem“ některých řemesel – především hrnčířství, také je toto středisko známé pro své krásné vyšívané dečky s motivy slunce, moře, živočichů a písku nebo pro proutěné košíky.

Hlavním centrem většiny restaurací je Coral Bay Avenue, která vede od pláže do vnitrozemí. Na paměti ale musíme mít, že některé výborné restaurace můžou být i mimo „vyšlapané cesty“, takže je vhodné prozkoumat všechny zákoutí Coral Bay. V této oblasti najdeme mnoho specialit z mořských specialit a ryb z přilehlého moře. Podávají se především se salátem nebo těstovinami.

Noční život je zde klidnější než například v Ayia Napa, ale samozřejmě se zde nebudete nudit. Bylo zde v nedávné době vystavěno nebo zrekonstruováno několik barů a restaurací na Coral Bay Avenue. Ve většině těchto zařízení se večer koná zábava ve stylu kyperském s kyperskou hudbou a tancem nebo modernějším s kapelou nebo alespoň zpěvákem. Restaurace a bary jsou sice otevřené přes půlnoc, kdy mají noční klid, ale i tam je potřeba ho dodržovat, takže se ztišší hudba a pokračuje se spíše v povídání s přáteli.

Rájem pro milovníky vodních sportů je tzv. Korálová zátoka s křišťálovým mořem a zlatavým pískem. Nalezneme zde půjčovnu vybavení pro windsurfing a šnorchlování a tenisové kurty.

Příjemné jsou také procházky či projížďky na kole okolní přírodou. Takže neváhejte a vydejte se objevovat krásy této oblasti. Můžete se vydat například do Paphosu a prozkoumat tam například Kato Paphos – archeologické naleziště, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 
 
 

Nabídka zájezdů do letoviska Coral Bay

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy