Severní Kypr - Kyrenia

Severní Kypr - Kyrenia
2013-12-27 16:50:53

Kyrenia - Girne

Kypr - informace » Letoviska

Fakultativní výlety * Golf * Památky * Pláže * Počasí * Potápění * Příroda * Zábava

Kyrenia je rychle se rozrůstající pobřežní letovisko na severním pobřeží ostrova Kypr. Jelikož je v turecké části Kypru, není ještě úplně zasažen turistickým ruchem jako střediska na jihu. Z tohoto důvodu si v této oblasti můžete dopřád opravdu relaxační dovolenou.

Během dne byste zde měli navštívit místní trh, kde si můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, suvenýry i rukodělné výrobky.

Noční život je zde poměrně živý díky zrekonstruovaným barům a restauracím, které nabízejí program až do ranních hodin.

Zdejší pláže jsou písečné a ani v hlavní letní sezoně nejsou přeplněné. Nejpopulárnější pláží je zde Acapulco Beach, která je přes kilometr dlouhá a má pozvolný vstup do moře. Jedinou nevýhodou je zde silnější vítr a silný spodní proud, který není úplně vhodný pro malé děti a neplavce. Silnější vítr ale vyhovuje sportovním nadšencům, kteří zde ve velké míře provozují windsurfing. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky u místních plážových barů, kde se současně můžete občerstvit nebo osvěžit v horkých letních dnech.

Asi 5 km daleko od Kyrenie najdete pláž Escape, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na celé severní části ostrova. Jedná se o krásnou písečnou pláž vhodnou pro opalování. Pokud si v těle chcete trochu zvednout adrenalin, můžete si zde vypůjčit vodní skútr, kánoe, šlapadla, potapěčské vybavení nebo si ve středisku vodních sportů zakoupit jízdu na nafukovacím banánu. Byl zde v nedávné době otevřen i plážový klub s restaurací a barem.

Kyrenia je také plná historických staveb a pozůstatků středověkých hradeb a věží.

Nejznámnější památkou v Kyrenii je místní hrad, který nese stejné jméno jako město. Byl postaven okolo 7. století jako obrana před arabskými nájezdníky. Hrad byl několikrát dobyt a následně vždy přestavěn. Současný vzhled stavby pochází z roku 1489, kdy k hradu byly přistavěny obranné věže. Do hradu je možný přístup přes most nad příkopem, který byl až do 15. století naplněn vodou. V interiéru hradu v současné době nalezneme byzantský kostel a hrobku admirála Sadik Pashi.

Přístupné jsou také obranné věže a sklepení, které je velmi rozsáhlé. Prohlídku hradu završí návštěva Muzea vraků, kde se nachází jedna z nejstarších lodí vytažených z moře. Podle výzkumů tato loď pochází až z helénského období a ztroskotala cca roku 300 před naším letopočtem. Vrak je 15 metrů dlouhý a je vyrobený z borovice jeruzalémské. Ve vraku byl nalezen také její náklad, který obsahoval přes 400 amfor a asi 30 mlýnských kamenů.

Za návštěvu stojí také určitě hrad Buffavento, i přes to, že není úplně zachovalý. Stojí na vrcholku kopce a je jedním z hradů, které byly postaveny za účelem ochrany hradů před nájezdy arabů. Za jasného počasí je z hradu nádherný výhled do okolí.

 
 
 

Nabídka zájezdů do letoviska Kyrenia

Nabídka zájezdů na Kypr

Nabídka zájezdů do letovisek Ayia Napa * Bafra * Coral Bay * Famagusta

Kyrenia * Larnaca * Limassol * Paphos * Protaras * poznávací zájezdy